Kostivere Mõisakoor

KOOR HETKEL AKTIIVSELT EI TEGUTSE
1500koor

Kostivere Mõisakoor

asutati 2012.a. jaanuaris. Kostivere Kultuurimõisa avamise eel, kutsuti kokku lauluhuvilisi, et panna kokku kultuurimõisa avamise päevaks, 24.veebruariks 2012.a, kohalikest inimestest laulukoor! Siis sai kollektiiv nimeks Kostivere segakoor.

Esimesele proovile kogunes üle kahekümne inimese. Koori dirigent Age Imala ütles, et selline huvi koorilaulu vastu on meeldivalt kena üllatus. Esimese prooviga jõuti kokku laulda kaks laulu, mis tulid ettekandele 24. veebruaril toimuval Kostivere Kultuurimõisa saali pidulikul avamisel: Ü. Vinteri „Laul Põhjamaast” ja R. Eespere „Ärkamise aeg”.
Koorivanemaks valiti Anneli Birkholtz. Kolme tegutsemise aasta jooksul on koor esinenud mitmetel kontsertidel, võõrustanud igal aastal Norra külaliskoore, esinenud 2013.a Jõelähtme ja Kuusalu valla laulu- ja tantsupeol „Karukellad helisevad“, Tallinna Humanitaargümnaasiumis Eesti-Türgi Kultuurifestivalil, osalenud 2014.a üldlaulu- ja tantsupeol „Aja puudutus-Puudutuse jälg“ .
2015.aasta suuremad kontserdid ja ettevõtmised olid Kuusalu-Jõelähtme valla laulu- ja tantsupidu “Regilaul ja Karuäke” ning Norra kontsertreis.

Alates 2015.a sügisest on Kostivere Mõisakoori dirigent Kaido Tani.
2016.a oesines Kostivere Mõisakoor Jõelähtme Pärimuspäeval “Jõelähtme lätted” ning 20. augustil Tallinna Lauluväljakul Vaba Rahva Laulu kontserdil.

mõisakoor

Kostivere Kultuurimõis © 2014 Frontier Theme