Segakoor Jõelähtme Laulusõbrad

Segakoor Jõelähtme Laulusõbrad alustas oma tegevust projektikoorina 2007. aastal. Eesmärgiks oli ühendada oma vallas elavad lauluhuvilised ja esineda Jõelähtme laulupäeval Jägala-Joal 2008. aasta kevadel. Väikesed koorikesed alustasid tegevust kolme valla kooli juures: Neemes, Kostiveres ja Lool. Juhendajateks said kohalike koolide muusikaõpetajad.

2008. aasta sügisel alustas koor aga juba ühtse kollektiivina Loo Kultuurikeskuse juures Jõelähtme Ühendatud Segakoori nimetuse all. Eesmärgiks seati osalemine 2009. aasta üldlaulupeol. Koor esineski XXV üldlaulupeol. 2010 aastal ühines koor Eesti Segakooride Liidu tegevusega ja nimeks sai Jõelähtme Laulusõbrad. 2010. aastal võtsime osa segakooride laulupäevast Türil ja advendikontserdist Tallinna Kaarli kirikus.

Kooris laulavad Jõelähtme vallas elavad inimesed erinevatelt elualadelt, kokku 19 lauljat. Dirigendiks on Raivo Vainula. Kollektiivi iseloomustab suur lauluhuvi, sõbralikkus ja hea meeskonnatöö. Proovid toimuvad regulaarselt kord nädalas ja lisaks üks laulupäev igas kuus ühel nädalavahetusel. Kooril on olnud palju toredaid esinemisi nii oma vallas kui ka mujal.

Sopran Alt Tenor Bass
Katrin Aydin Meeli Meri Egon Järve Andrus Umboja
Maris Lillepea Triin Krünberg Janar Plinkner Priit Põldma
Elo Aru Tiina Kaaret    
Vilve Klettenberg Kaire Kaigas    
Janika Prussakova Carolin Raud    
Endi Ööpik      
Eleken Lipping      

 

Loo Kultuurikeskus © 2014 Frontier Theme