Segakoor Jõelähtme Laulusõbrad

Segakoor Jõelähtme Laulusõbrad alustas oma tegevust projektikoorina 2007. aastal. Eesmärgiks oli ühendada oma vallas elavad lauluhuvilised ja esineda Jõelähtme laulupäeval Jägala-Joal 2008. aasta kevadel. Väikesed koorikesed alustasid tegevust kolme valla kooli juures: Neemes, Kostiveres ja Lool. Juhendajateks said kohalike koolide muusikaõpetajad.

2008. aasta sügisel alustas koor aga juba ühtse kollektiivina Loo Kultuurikeskuse juures Jõelähtme Ühendatud Segakoori nimetuse all. Eesmärgiks seati osalemine 2009. aasta üldlaulupeol. Koor esineski XXV üldlaulupeol. 2010 aastal ühines koor Eesti Segakooride Liidu tegevusega ja nimeks sai Jõelähtme Laulusõbrad. 2010. aastal võtsime osa segakooride laulupäevast Türil ja advendikontserdist Tallinna Kaarli kirikus.

Kooris laulavad Jõelähtme vallas, Tallinnas ja mujalgi elavad inimesed erinevatelt elualadelt, kokku 28 lauljat. Dirigendiks on Mait Männik. Kollektiivi iseloomustab suur lauluhuvi, sõbralikkus ja hea meeskonnatöö. Proovid toimuvad regulaarselt kord nädalas teisipäeviti 18.30-21.00 ja lisaks üks laulupäev igas kuus ühel nädalavahetusel. Kooril on olnud palju toredaid esinemisi nii oma vallas kui ka mujal.

Sopran Alt Tenor Bass
Vilve Klettenberg Meeli Meri Egon Järve Andrus Umboja
Maris Joonas Triin Krünberg Janar Plinkner Priit Põldma
Katrin Aydin Kaire Kaigas Urmas Salu Mattis Männik
Elo Aru Tiina Kaaret   Urmas Peterson
Sigrid Peterson Ülle Kohava   Jaan Penjam
Triin Saarna Moonika Bortnik    
Mare Kingo Anneli Küngas    
Maria Kester Ester Põldma    
Monika Männik      
Kärt Sissas      
Maarja Soots      
Lia Toro      

 

Loo Kultuurikeskus © 2014 Frontier Theme