Segakoor Jõelähtme Laulusõbrad

Segakoor_Joelahtme_LaulusobradSegakoor Jõelähtme Laulusõbrad alustas oma tegevust projektikoorina 2007. aastal. Eesmärgiks oli ühendada oma vallas elavad lauluhuvilised ja esineda Jõelähtme laulupäeval Jägala-Joal 2008. aasta kevadel. Väikesed koorikesed alustasid tegevust kolme valla kooli juures: Neemes, Kostiveres ja Lool. Juhendajateks said kohalike koolide muusikaõpetajad.

2008. aasta sügisel alustas koor aga juba ühtse kollektiivina Loo Kultuurikeskuse juures Jõelähtme Ühendatud Segakoori nimetuse all. Eesmärgiks seati osalemine 2009. aasta üldlaulupeol. Koor esineski XXV üldlaulupeol. 2010 aastal ühines koor Eesti Segakooride Liidu tegevusega ja nimeks sai Jõelähtme Laulusõbrad. 2010. aastal võtsime osa segakooride laulupäevast Türil ja advendikontserdist Tallinna Kaarli kirikus.

Kooris laulavad Jõelähtme vallas elavad inimesed erinevatelt elualadelt, kokku 24 lauljat. Dirigendiks on Leili Värte. Kollektiivi iseloomustab suur lauluhuvi, sõbralikkus ja hea meeskonnatöö. Proovid toimuvad regulaarselt kord nädalas ja lisaks üks laulupäev igas kuus ühel nädalavahetusel. Kooril on olnud palju toredaid esinemisi nii oma vallas kui ka mujal.

Sopran Alt Tenor Bass
Katrin Värte Tiina Kaaret Egon Järve Andrus Umboja
Urve Põldoja Ave Soekov Vello Varik Priit Põldma
Margit Aarna Aili Toom Tauri Taimsaar Aare Song
Vilve Klettenberg Meeli Meri Janar Plinkner Indrek Birkan
Janika Prussakova Taimi Braks Hardi Selg
Marje Metstak Monika Veisson
Eerika Lipping

Videod esinemistest:

Advendiküünal
Taas särab igas talus
Omnis una
Sanctus
Jõuluõhtul

Loo Kultuurikeskus © 2014 Frontier Theme