Ajaveski avatud uste päev

Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 21/09/2014
11:00 e.l. - 6:00 p.l.

Location
Ajaveski talu

Categories No Categories


11-13.0                       veski saamislugu, restaureerimist ja veski edaspidist tegevust tutvustavad ringkäigud, mis, toimuvad päeval ka jooksvalt tegevuste ajal. Teejuht Margit Pärtel Ajaveskist. Tasuta.

13–16.00 õpituba käsitöökaartide tegemise alal – praegu väga populaarne QUILLING-tehnikapakub võimalust eripäraste ja huvitavate kaartide meisterdamiseks. Juhendaja Tiiu Kivirahk Loolt. Töötoa hind sel päeval 2 eur.

15-17.00 õpituba savitöö tegemise alal – potikedral töötab Külli Põder Koogilt ja kellel soov proovida seda tööd, siis Külli õpetab. Töötoa hind sel päeval 2 eur.

13-18.00 Raku-põletus. Tegemist on 31.augustil valminud savitööde glasuurimise ja põletamisega – põnev põletusprotsess toimub õues ja on seetõttu ilmast sõltuv. Kui vihma sajab, siis lükkub üritus edasi. Kuum ja külm, saepuru ja toss, annavad raku tehnika keraamikale erilise efekti. Siin ei ole võimalik kõike ette näha ega planeerida! Juhendajad Eliize Hiiop ja Lauri Kilusk linnast. Töötoa hind sel päeval 5 eur. Kellel enda tööd valmis pole, saab kohapeal tooriku hankida, selle glasuurida ning seejärel ka põletada.

 

Jõelähtme Valla Kultuurikeskus © 2014 Frontier Theme