Ajaveski avatud uste päev

Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 31/08/2014
12:00 p.l. - 6:30 p.l.

Location
Ajaveski talu

Categories No Categories


12-13.00 veski saamislugu, restaureerimist ja veski edaspidist tegevust tutvustavad ringkäigud, mis toimuvad päeval ka jooksvalt tegevuste ajal. Teejuht Margit Pärtel Ajaveskist. Tasuta.

13-15.00 õpituba käsitöökaartide valmistamise alal. Oskusi, nippe ja inspiratsiooni jagab Katrin Tammesson Koogilt. Töötoa hind sel päeval 2 eur.

14-16.00 õpituba savivoolimise alal – Raku-põletuseks savinõu voolimine. Juhendajad Külli Põder Koogilt ja Margit Ajaveskist. Raku ehk rakuyaki  on Jaapanis 17. sajandil väljakujunenud madalkuumuskeraamika põletusviis, samuti nimetatakse antud tehnikas valminud tooteid. Tööde kuivamisele ja eelpõletusele järgneb teine töötuba 21.septembril meistrite käe all, mis on eriti põnev protsess tule ja veega. Sobib nii naistele kui ka meestele suurepäraselt. Töötoa hind sel päeval 5 eur.

15-16.30 õpituba kehale ja vaimule – matipilates. Vajalikku sissejuhatavat teooriat koos harjutustega tutvustab juhendaja Kadi Truuleht Kostiverest. Sobivuse korral saab registreeruda algavatele matipilatese kursustele. Kaasa palun võtta oma matt. Tasuta.
17-18.30 AJAVESKI ESIMENE AMETLIK KONTSERT SARJAST Vana veski ja noor muusik: Hõrk ja suvine kammerjazz – ansambel VERBARIUM esitab August Sanga ja Kersti Merilaasi laulude kava põnevates Eestimaa paikades! Lisakontsert. Tutvu: https://www.youtube.com/watch?v=xY6TvCYEI5g

Jõelähtme Valla Kultuurikeskus © 2014 Frontier Theme