Esineb ansambel Rüüt

Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 21/11/2014
6:00 p.l. - 7:00 p.l.

Location
Loo kool

Categories No Categories


Rüüt on ansambel, mille muusikas kohtuvad näitleja, jazzmuusiku ja kahe lõõtsamehe erinevad maailmad ning kombineeruvad kokku ühiseks tervikuks. Selle tulemusena annab Rüüdi muusika head kuulamisainet ühtviisi nii pärimuse sõpradele, tehnilistest viguritest huvitujatele kui ka õhulistel muusikamaastikel rändajatele.

Rüüdi muusika läbi on omanäolise seade on saanud nii mõnigi eesti traditsiooniline pillilugu või regilaul. Lisaks aranžeeritakse ka bändiliikmete enda loomingut. Seadete tegemisel ei lõpetata otsinguid enne, kui sündiv lugu kõiki liikmeid vaimustab. Selleks võlutakse välja kõikvõimalikke ideid ja lahendusi, mis koos muusikaks vormuvad. Rüüdi loodut iseloomustavad sõnad on müstiline atmosfäär, keerukad harmoonia-, meloodia- ja rütmikombinatsioonid, täpsus ning hea teineteise tunnetus. Selline on Rüüdi muusika.

Aastal 2013. sai Rüüt Põlva folkfestil parima kohustusliku loo seade auhinna. See andis andis tollal veel noorele Rüüdile tuule tiibadesse ning praeguseks on tegemist hoogsalt tegutseva ja vaid endale iseloomuliku helikeelega bändiga eesti muusikamaastikul.

www.ryyt.ee

Jõelähtme Valla Kultuurikeskus © 2014 Frontier Theme