Kodulehe haldamise juhend

1 Sisselogimine

Paremal all menüüst “kasutajad” nupp “logi sisse”. Kui oled sees, ära pärast unusta samast kohast välja logida.

2 Postituse lisamine (jooksvad uudised)

Ülevalt mustalt ribalt plussmärgi ja kirja “uus” alt vali “postitus”. Täida pealkirja ja sisu lahter. Ühtse välimuse huvides –  pane ürituse toimumise aeg ja koht esimesele reale ning selle järele lisa “loe veel”-klots.

Pildi lisamiseks vajuta pealkirja all olevat nuppu “lisa meediail” ning siis “lae fail üles” ja tee juhiste järgi, enne lõplikku lisamist määra pildi joondus, suurus ja vajadusel allkiri.  Siis vajuta nuppu “lisa postitusse”.

Tabeli lisamiseks vajuta nupuribal tabeli nuppu.

Lingi isamiseks vali hiirega välja (tee värviliseks) lingitav tekst, vajuta nupuribal nuppu “link” ja vali avanevast menüüst mõni olemasolev leht või postitus. Väljapoole suunduval lingil pakutakse kirjasolevat linki esimese valikuna. Väljapoole suunduva lingi puhul tee ka linnuke kasti “Ava link uues aknas”.

Keel jääb “Eesti”, rubriik jäta nagu on. Lõpuks vajuta sinist nuppu “Avalda.”

Hiljem postituse muutmiseks vajuta pealkirja all linki “Muuda”  ja muudatuste salvestamiseks nuppu “Värskenda.”

3. Lehe lisamine (püsiväärtusega info – mitte segi ajada postitustega!)

Ülevalt plussmärgu alt “Uus – leht” – edasi kõik samamoodi kui postitusega. Kui on tegemist mõne olemasoleva lehe alalmlehega, siis tee enne salvestamst ka ülemlehe valik.

Lõpuks tuleb veel lisada menüüsse link uuele lehele. Mine alajaotusse “menüüd” (töölaual lingi “välimus” all, esilehel avaneb ülevalt ribalt saidi nime alt). Vali keskelt “peamenüü” kui see pole juba valitud. Vali vasakult jaotuse “Lehed” alt uus leht, tee selle ette linnuke ja vajuta nuppu “lisa menüüsse.”

Vaata keskele – uus leht ilmus menüü lõppu. Sikuta see sobivale kohale – kui koht on teise lehe rippmenüüs, nt “huviringide” all, siis lohista uue lehe link taandritta. Lõpuks vajuta “Salvesta menüü”.

4. Widget blocks

Sünnipäevad, kuulutused, töökohad, autahvel jne – kõik, mis asub külgpaanide peal.

Vali töölaual vasakult “Widget Blocks”. Ava mõni olemasolevatest või loo uus ja muuda seda samamoodi kui postitust. Sünnipäevad vormista punktidega listina.  Kuulutuse pilt võiks olla täissuuruses. Pilt lingi vastava ürituse postitusele. Kui lõid uue widget blocki, siis pead selle paika lohistma, võttes vasakult menüüst “Välimus” ja selle alt “moodulid”. Leia all vasakul klots “widget blocks widget” ja lohista see klotsile “vasak (parem) külgpaan”. ava noole alt ja vali oma uus widget block nime järgi välja. Vajuta “salvesta”.

Jõelähtme Valla Kultuurikeskus © 2014 Frontier Theme