keraamika-1 keraamikaringi-piltKutsun keraamikahuvilisi täiskasvanuid osa saama kõrgkuumus keraamika valmistamise kursusest. Minu nimi on Eda, olen keraamika meisterdamisega kokku puutunud juba lapsepõlvest ning olles nüüd selle kunsti enda jaoks uuesti avastanud soovin Sullegi pakkuda võimalust imelisest keraamikamaailmast osa saada ja oma kätega kunsti luua. Kursusel saab õppida mitmesuguseid erinevaid tehnikaid, erinevate savide ja glasuuridega. Eelteadmised keraamika valmistamisest ei ole vajalikud ning kursusega võib liituda igal ajal. Kui Sul on huvi anna oma osalemise soovist teada, et oskaksin kohti ja materjali planeerida. eda.suits@gmail.com või
tel. 5257655.
Toimumise aeg ja koht: Neeme Rahvamaja, kolmapäeviti alates
12.okt., KL. 19.30
Keraamikaringi ühe korra tasu:
Täiskasvanule 12 eur (kestus 2 tundi- eseme valmimiseks kulub 2 ringikorda)
Pensionärile 10 eur
Loominguliste kohtumisteni

Prezioso keelpillikvartett 25.10.2016 kell 19.00 Neeme Rahvamajas

Kodulehele õige nimi ja tekst

Keelpillikvarett Prezioso: Hanna-Liis Nahkur (viiul), Mari-Katrina Suss (viiul), Helena Altmanis (vioola), Andreas Lend (tšello).

Keelpillikvartett Prezioso tegutseb alates 2006. aastast. Kõik neli noort muusikut on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri liikmed ning õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus kvarteti juhendajaks oli Henry-David Varema. Kvartett on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel ja pälvinud auhinnalisi kohti, andnud kontserte ning osalenud festivalidel nii Eestis kui ka välismaal (Soome, Venemaa, Holland, Saksamaa). 2010. aastal esines Prezioso kontserttuuril erinevates Hollandi linnades ning 2015. aastal toimusid edukad kontserdid Saksamaal koos pianist Hando Nahkuriga. Publikumenu ja kriitikute kiitvad hinnangud on kvartetti saatnud nii Eesti kontserdilavadel kui ka välismaal. Keelpillikvartett Prezioso on osalenud mitmetel meistrikursustel, sealhulgas The International Holland Music Sessions Summer Academy kursustel ning Paavo Järvi meistriklassis. Kvarteti repertuaar on mitmekesine, hõlmates klassikalist kvartetirepertuaari, kaasaegset muusikat ning ka popmuusika töötlusi. Kvartett on olnud mitmete eesti heliloojate uudisteoste esmaesitajaks ning teinud koostööd paljude väljapaistvate muusikutega. Prezioso mängu iseloomustab energilisus, intensiivsus ja nooruslikkus, kuid ka inimlik sügavus ja eetilisus on kvarteti muusikutele väga hingelähedane ja oluline.

Kavas:
D. Šostakovitš – Keelpillikvartett nr. 1 C-duur
M. Ravel – Keelpillikvartett F-duur

LisBrezioso

Neeme Rahvamaja © 2014 Frontier Theme