24. septembril kell 15:30 Valla eakate tänupäev

Kutsume kõiki Jõelähtme valla seeniore tähistama rahvusvahelist eakate päeva!
Kavas:
Vallajuhtide tervitus
Esitlus „Elu on imeline kogemus! Oska hoida ja aidata ennast”- auradiagnostik, nõustaja Helle Kondel
Märkamine ja tunnustamine
Muusikat „seinast seina”- Ivo Linna ja Antti Kammiste
Pidulaud
A3_tanu
Tänupidu on TASUTA, vajalik eelregistreerimine.
Registreerunutele kindlustatakse valla piires tasuta transport.
Osalejate registreerimine toimub 12.septembrini 2016.a külavanemate kaudu.
Täpsemat infot jagab: valla sotsiaaltöötaja Liivi Vain. Tel 605 4880; 520 1429
Rõõmsat meelt ja kohtumiseni!

16.septembril kell 19:00 Kostivere Mõisa Filmiklubi “Ameerika Suvi”

“Ameerika suvi” on road­movie sugemetega komöödia elust enesest, mis põhineb Eesti tudengite tõestisündinud lugudel Ameerika Ühendriikides ukselt uksele raamatuid müües

VAATA TIISERIT SIIT !
Karismaatiline müügikunn Norris, hädavaresest motivatsiooniraamatute fänn Alan, seiklushimuline Läti tüdruk Anna ja kõige suhtes skeptiline Eesti poiss Martin leiavad end 8000 kilomeetri kaugusel kodust, Ameerika kõrbelinnas, ukselt uksele raamatuid müümas. Neile lubati elu seiklust ja võimalust teenida palju raha ­ kuid kas kõik ikka on nii nagu paistab?

Ameerika suvi++

“Ameerika suvi” on Eesti esimene täispikk USA­s üles võetud mängufilm, mis on filmitud guerilla­meetodil ­ väike entusiastlik meeskond, 18­tunnised võttepäevad, käepärased rekvisiidid ja filmimine tavaliste inimestega nende igapäevakeskkonnas California ja Nevada kõrbelinnades. See film puudutab meid kõiki, sest raamatumüügist on saanud Eestis unikaalne fenomen — kõik teavad kedagi, kes on suve Ameerikas veetnud, kellel on hästi läinud, kellel halvasti, igaühel oma lugu. See film on võimalus 1.5 tunni jooksul nendest lugudest osa saada, ilma, et peaks ohverdama kolm kuud imekaunist Eesti suve.

Kategooria: Mängufilm | Žanr: Komöödia / road-movie
Režissöör: Rain Rannu
Tootja: Alarahastatud kompanii
Kestus:85 min
Kinodes alates 09.09.2016

Kinopilet 4€
Kohtade arv piiratud!
 Piletid eelmüügis Kostivere Kultuurimõisas

2.septembril kell 19:00 Kostivere Mõisa Filmiklubi “Seneca päev”

Eesti, Läti ja Leedu ajaloo esimene täispikk koostööfilm “Seneca päev”. See on lugu noorpõlve uljusest ja unistustest ajal, mil kolm Balti riiki Balti ketis käsikäes vabadust vannuvad.

VAATA TREILERIT SIIN !

On 1989. aasta, nõukogude aja viimane aasta Baltimaades. Leedus asutavad kolm 18-aastast sõpra Seneca vennaskonna. Nende motoks saavad sõnad, mille nad omistavad filosoof Senecale: „Ela iga päeva nii, nagu oleks see viimane.”Üks sõpradest Simonas armub Vakaresse, Eesti päritolu tüdrukusse. Simonas surub oma tunded alla, sest kardab, et need pole vastastikused. Vennaskond laguneb just sel ajal, mil kogu rahvas üheskoos ja käsikäes Balti ketis osaleb.

25 aastat hiljem: kõigis Balti riikides on kriisijärgne võõrandumise ja pettumise aeg. Esmapilgul elab Simonas täiesti tavalist pereelu. Ta on trotsinud valu, mida õnnetu esimene armastus talle põhjustas. Tema suhe oma naisega on allamäge minemas. Simonase endise parima sõbra surm sunnib mehe lõpuks elule ärkama. Simonas mõistab, et ta on reetnud Seneca päeva reegli, mis kunagi tähendas täiel rinnal elamist ning ta sõidab Tallinnasse, et siinses vanalinnas täide viia üks ammu antud lubadus.

Seneca+“Seneca päev” on Eesti, Läti ja Leedu filmiajaloo esimene täispikk ühisprojekt ning sündinud kolme produtsendi, Riina Sildose (Amrion Production, Eesti), Uljana Kimi (Studio Uljana Kim, Leedu) ja Roberts Vinovskise (Locomotive Productions, Läti) koostöös.
Filmi režissöör ja stsenarist Kristijonas Vildžiūnas on üks isikupärasemaid Leedu uue põlvkonna filmitegijaid.
Filmis mängivad Dainius Gavenonis, Marijus Mažūnas, Elžbieta Latėnaitė, Ina Marija Bartaitė, Eesti näitlejatest teeb filmis kaasa Mait Malmsten. Filmis kõlab režissööri nooruspõlve ansambli Šiaures Kryptise (“Põhja poole”) ja helilooja Arvo Pärdi looming.

Kinodes alates 23.08.2016
Kestus 1h 46min

Kinopilet 4€

Kostivere Kultuurimõis © 2014 Frontier Theme